| Razeph a întrebat:

Acum cateva zile am achizitionat un joc pentru PlayStation 2 numit Cold Fear ( Eu nu am card de memorie pe PS2). Am inceput sa joc si prima data cand am murit m-a trimis inapoi in meniul principal al jocului si imi arata sa aleg dificultatea jocului. Deci intrebarea mea este urmatoarea: Jocul Cold Fear se poate juca pe Play Station 2 fara card de memorie?

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Din cate banuiesc eu, neavand card, nu poti sa salvezi nimic la joc (salvari sau checkpoint-uri). Cu alte cuvinte, poti sa joci dar odata ce ai murit si jocul e nevoit sa te dea de la ultimul checkpoint, o va lua intotdeauna de la cap.