| danyel_1802 a întrebat:

Acum cateva zile am descarcat imvu de pe net, iar cand vreau sa il instalez imi da DOWNLOAD FAILED, care ar putea fi problema si cum as putea rezolva?

P. S. am mai postat aceasta intrebare dar nu am primit nici un raspuns care sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Lostintheimmensity a răspuns:

Bună. Am avut aceiaşi problemă cu tine şi am rezolvat-o.
Încearcă link-ul ăsta :
http://static.imvu.com/imvufiles/installers/InstallIMVU_403.38_full.exe

Baftă. :)

19 răspunsuri:
| danyel_1802 explică:

L-am mai downloadat de multe ori de atunci, dar acelasi rezultat

| raducu a răspuns:

Stai sa inteleg...deci,ii downloadat, incerci sa il instalezi. ok, ce sistem de operare folosesti? daca ii xp, si iti da mesajul in genu "Error launching installer" atunci dai click dreapta pe fisierul InstalMVU_431. 0_st (asa ii la mine), Properties, Compatibility, bifeaza casuta de la Run this program in compatibility for mode:Windows 98 (asa am folosit eu)dai Apply, OK si incerci din nou.
Dar, daca ii treaba cu Download Failed (daca te referi la treaba ca el isi ia ce ii trebuie lui de pe net, atunci fa in asa fel incat sa iti dezactivezi Firewall'u sau antivirusul atata timp cat iti instalezi tu programu. dupa aia pui totul inapoi cum era. sper sa mearga happy

| Florea_Simon_1981 a răspuns (pentru raducu):

Tu crezi ca mi-a mers?

| jl12w7 a răspuns:

Mai downloadeaza-l odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mie nu imi merge numai ca mie nu imi apare download failed imi apare nu stiu ce ddl relocated in memory ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea ruga pe cineva care are deja instalat IMVU sa ti-l trimita si tie. La un moment dat, nici eu nu mai puteam intra pe imvu, si am rugat pe cineva sa mi-l trimita, si acum merge happy. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Am si eu aceias problema l-am descarcat de foarte multe ori si tot acelasi rezultat, apoi am cautat si am luat link-ul pe care la scris Necrophobic l-am instalat si dupa ce am scris e-mail si parola mi-a dat eroare iar acum nu mai merge deloc. Ma puteti ajuta si pe mine va rog?

| DubstepGirl001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci daca ai scris numele si parola corecte si nu a mers insemna ca, contul tau e sters.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bafta multa

| Alexxutzaa a răspuns:

Mersi necrophobic m-ai salvat :*

| IoanaMtfkr a răspuns:

Mi se întâmplă exact la fel...Tot timpul.

| Anna:) a răspuns:

Poate ai virusi...sau ar putea fi posibil sa nu fie bun cel ales.mai incearca

| dandrei a răspuns:

Pai ai putea face asa : il stergi de peste tot il instalezi iar dar daca face la fel nu il mai instala ca o sa te alegi cu o gramada de virusi crede-ma

| Alekaaa_7170 a răspuns:

Raducu... dar daca nu am xp? ce fac? de exemplu, eu am vistax(
MA AJUTA Cineva Si Pe Mineeee?cryingsadcryingsadPleaseeeeee

| Alekaaa_7170 a răspuns:

Nu stiu

| romi a răspuns:

. uff mie nici cu aia nu`mi merge crying va rog ajutati`masad

| Florea_Simon_1981 a răspuns (pentru romi):

Ne zice la toti asa ca nu avem memorie tongue

| romi a răspuns:

Pe mine nici asta nu ma ajutastraight face tot Download failed! imi scrie off va rog ajutati`masad