| DanielVălean a întrebat:

Acum cateva zile mi-a picat netul si dupa ce a revenit mi-a cerut din nou user si parola de internet. Le-am bagat, dar internetul tot nu mergea la pc, decat pe telefon sau tableta. Singura modalitate de a-mi functiona internetul si pe pc e sa scot cablul de internet de la router si sa-l bag la pc, astfel nu mai merge pe telefon. Vreau sa mearga din nou netul pe ambele dispozitive simultan si nu stiu ce trebuie sa fac. Am nevoie de ajutor. Ofer funda si mii de multumiri.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Reinstaleaza driverul de internet si conecteaza-te prin firul LAN, cel care porneste din porturile routerului si intra in calculator.

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ai verificat setarile routerului?

| DanielVălean explică (pentru RaduTN):

Da, totul e in regula, nu necesita reconfigurat, nimic.

| RaduTN a răspuns (pentru DanielVălean):

Reinstaleaza driverul de internet si conecteaza-te prin firul LAN, cel care porneste din porturile routerului si intra in calculator.