| Palorma a întrebat:

Acum câteva zile mi-am luat un laptop nou, dar cand intru in word sau alte aplicații de genul imi spune să încerc varianta gratuita sau sa o cumpăr. Nu pot face nimic daca nu selectez o opțiune. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pentru ca programele Microsoft functioneaza pe baza de licenta. Deci fie cumperi o licenta [scumpa ce-i drept], fie nu folosesti Word pentru desktop: ai tone de variante atat online [Google Docs, chiar si Microsoft Word pentru web [ https://www.office.com/launch/word?ui=en-US ] ] cat si de instalat precum Libre Office care-i open source; toate alternativele sunt gratuite si tot ce-ti trebuie pentru cele online este un cont.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Eu am descarcat de pe site-uri

| gabriel2004o a răspuns:

Astea trebuiesc plătite pentru ca Office și Windows nu sunt aceleași chestii
Oricum, cauta pe net "kms tools"
Sa iei piratat office

| Brizbriz a răspuns:

3 solutii:
1. cumperi
2. piratezi
3. folosesti versiunile gratis, exista open office, libre office care se instaleaza, iar apoi exista google, Microsoft care au versiuni pe web, complet functionale, pe gratis