| scully a întrebat:

Acum ceva timp desteptul meu unchi s-a gandit sa schimbe windows-ul de pe laptopul meu din vista in xp. A descarcat la intamplare un windows de pe net, l-a pus pe un cd si l-a instalat. El a trebuit sa plece si cand s-a instalat complet am remarcat ca windows-ul nou instalat era in spaniola, eu nu inteleg o boaba spaniola asa ca n-am reusit sa-i schimb limba si nici sa-l conectez la internet. Am un Toshiba satellite si am cd-urile alea cu care dai restore la sistem, etc. (acum vreo doi ani se defectase si am chemat un tip care l-a reparat cu ajutorul acelor cd-uri). Si acum am dat recovery of factory default software. Deci intrebarea finala este: dupa ce se incheie procedura asta, sistemul o sa fie iar ca inainte? Adica cu windows vista, etc? Mentionez ca vista era de cand l-am cumparat, nu l-am schimbat niciodata. Funda big grin

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Nu cred ca sistemul o sa fie la fel ca la inceput pentru ca banuiesc ca "desteptul tau unchi" a formatat inainte de a instala xp. Solutia ar fi sa instalezi pachetul lipsetup care iti va schimba limba in romana. Pachetul il gasesti aici: http://fisierulmeu.ro/23O0B9TBXLZB/LIPsetup-msi.html

| nutepriveste21 a răspuns:

O sa revii la vista numai daca o sa-l reinstalezi de pe un dvd sau daca o sa-l restaurezi cu o imagine back-up a partitiei daca a fost facuta cu un program de tipul,, true image home". Daca nu vrei sa mentii xp-ul atunci mai bine ai cauta si instala windows 7 care este peste vista.

| scully explică:

Tot vista e, multumesc oricum.

| Sebastian11x1 a răspuns:

Stii ce sanse ai sa mai ai vista? una, sa nu fi stiut unchiul tau sa formateze c-ul