| IonutGaby a întrebat:

Acum ceva timp mi-am schimbat sursa de la PC pentru ca acesta nu mai pornea(nu am schimbat-o eu) si de atunci scoate un zgomot,inainte era silentios, nu se auzea nimic dar acum se aude un zgomot cam tare, oare de ce?

12 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Desfa putin imprimanta si curata ventilatorul, cu siguranta e plin de praf si sigur incetineste si calculatorul in functionare.

| IonutGaby explică (pentru Eastwood):

De cand au venit caldurile astea mari, a inceput sa se miste din ce in ce mai greu pc-ul, face un zgomot foarte nervant..incepe sa imi tiiuie si urechile de la el.

| Eastwood a răspuns (pentru IonutGaby):

Trebuie curatat ventilatorul acela mic, se depune foarte repede praful, fa asta si vei vedea ca o sa functioneze si mai bine si nu o sa mai scoata sunetul acela.

| K0sti a răspuns (pentru Eastwood):

laughing)))))))))

| IonutGaby explică (pentru Eastwood):

Coolerul sa il curat?

| Eastwood a răspuns (pentru IonutGaby):

Daa

| Eastwood a răspuns:

Pardon, unitatea *

| K0sti a răspuns (pentru Eastwood):

M-ai facut sa rad cu pofta! Thanks! happy

| Eastwood a răspuns (pentru K0sti):

Da cum trebuie ma?

| K0sti a răspuns (pentru Eastwood):

Ma esti cu tactu'! Mai citeste o data ce am scris si UNDE am scris!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E posibil sa fie o sursa mai puternica. Zgomotul e de la coolerul sursei. E firesc sa sune putin. Eventual verifica daca surubele sunt stranse bine. Daca e cald afara, coolerele suna destul de bine deoarece rolul lor e sa scada temperatura...

| IonutGaby explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Probabil ca este puternica pentru ca scrie pe ea MAX POWER.