| Zdgb a întrebat:

Acum o luna mi-am achizitionat Orange Hiro,totul a mers bine pana aseara, am umblat pe el si a ajuns la 33% apoi m-am pus la somn,dimineata cand sa ma uit la ceas,telefonul e mort,am incercat sa-l deschid,nimic,l-am bagat la incarcat,nimic,dar ledul acela care apare cand se incarca e aprins tot timpul ca si cum s-ar incarca, ce poate fi?

7 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Poate ar trebui sa-l mai lasi putin. Daca nu isi revine du-l inapoi (nu uita de garantie) si o sa ti-l repare sau o sa ti-l schimbe (cel mai probabil o sa faca asta pentru ca le este lene sa repare ceva).
Insa o baterie trebuie formatata la inceput! Descarci bateria complet si apoi lasi telefonul la incarcat 12 ore. Ar trebui sa faci asta de 2-3 ori la rand. Si de fiecare data descarca bateria complet.

| raresandrey a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi dar tu scoate bateria si apoi pune-o inapoi deschide telefonul si apoi pune-l din nou la incarcat.

| Zdgb explică (pentru raresandrey):

Dar nu am cum sa scot bateria pentru ca nu am capac, e ca si la iphone

| anonima01 a răspuns:

Acum o luna si ceva mi-am luat si eu un Orange Hiro si mi s-a stricat, e cel mai penal telefon, regret enorm ca l-am cumparat. Mi s-a stricat de la niste aburi si cica e vina mea, e super sensibil si nici nu mi-l repara, cica l-am scapat in apa dar nu a vazut apa niciodata. Poate tie til repara, mult noroc.

| denyemy a răspuns:

Scoate bateria 5 minute, apoi o pui inapoi si il bagi la incarcat. Daca nu isi revine la service cu el.

| andrewdica9 a răspuns:

Descarca bateria, apoi scoate-o si reincarco

| ionutalin95 a răspuns:

Pune-l la incarcat aproximativ o jumatate de ora chiar daca e stins apoi incerca sa-l aprinzi. daca nu se aprinde inseamna ca ai o problema de soft