| Dariusprds a întrebat:

Acum vreo luna doua aveam 64 de biti pe pc, la un moment dat mi s-a stricat pc-ul si l-am dus la reparat, si omul ala mi-a refacut windowsul si chestii si eu dupa m-am gandit sa imi instalez din nou gta5 ca aveam cd si dupa ce s-a instalat am dat pe el si m-i-am dat seama ca nu mai aveam 64 biti ci aveam 32 biti, am incercat sa resetez pc-ul tot 32 biti, stie cineva ce sa fac sa am din nou 64 biti? Va rog dau funda!

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ai windows-ul actual pe 32 de biti.
Daca vrei 64, instalezi frumos ce windows vrei tu pe 64.

| Dariusprds explică (pentru ROB3RT89):

De unde?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Dariusprds):

De pe internet!

Bula
| Bula a răspuns:

Ai vrut sa fii mai destept decat specialistul... tongue

Acum cauta un kit de 64 biti + driverele si instaleaza-le din nou.

| sorinake a răspuns:

Daca sistemul de operare a fost instalat pe 32 de biti nu il poti converti la 64. Doar printr-o instalare noua de windows.

| RAY a răspuns:

Omul ala cu windowsul de ce la instalat pe 32 b? la toti prosti va duceti pc ul, la toate geniile cu o diploma si atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti reinstalezi un sistem de operare pe 64 biti

| dannyel86 a răspuns:

Iti trebuie un Windows pe 64 bit. Versiunea pe 32 bit are limitari, iar daca anumite aplicatii sunt numai pe 64 bit, e nevoie de o reinstalare a sistemului de operare.

| Sn4k3 a răspuns:

Il reinstalezi.

| LinxCont a răspuns:

E necesara reinstalarea unui windows pe 64 biti de pe dvd, de pe stick sau chiar de pe hard disk, dar instalarea sa fie pornita dupa repornirea calculatorului. Resetarea va reinstala windows-ul care e acum deja instalat, deci rezultatul va fi tot un windows pe 32 biti.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca aveai 64 de biti de ce nu iai spus prostului-- bai nene vazi ca asta are wind cu 64 sa nu cumva sa faci vreo greseala--acum ar trebui sa te duci la el sal smulgi de c--e