| Pandaaaaaaaa a întrebat:

Acum vreo saptamana-doua s-a intamplat ceva destul de ciudat, mi s-a schimbat ora si data pc-ului, data fiind la 9999 si am incercat sa o schimb insa nu merge, imi da eroare sad.Si pentru ca asta nu a fost destul, nu imi mai merge nici Messengerul, intru pe el, schiu id-ul si parola si apoi se blocheaza si imi zice ceva de genul "Yahoo Messenger has stopped working" si apoi dau "x" si ma scoate.Mi-am bagat din nou windows-ul (de 2 ori) insa fara folos sad va rog ajutati-ma, chiar a nevoie de el...

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Cred că ai probleme cu bateria CMOS.
Dacă ora şi data nu revine după un reset la bios atunci schimb-o -> http://youtu.be/ao866I9XpTo

Până atunci te poţi loga aici pentru Messenger -> http://ro.yahoo.com/
Problema cu programul YM e de la ora şi data.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri in BIOS si setezi data acolo.

| CristiPalidu a răspuns:

Incearca un BIOS reset.
Desfa PC-ul si o sa vezi o baterie de tip buton. O scoti pentru 1 minut si o pui la loc. Pornesti PC-ul, intri in BIOS unde setezi data si ora si ar trebui sa mearga totul bine.