| anonim_4396 a întrebat:

Ai un pdf cu un tabel mare, cu multe coloane și scris mărunt rău. Cum faci să nu-ți pierzi ochii printre datele alea? E vreo aplicație care poate să-ți transforme cursorul în liniar? Sau cum pui niște linii de ghidare independente de mouse?

(mă întreabă cineva și nu găsesc o soluție faină. Windows user e.)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Poti edita documentul in Adobe reader daca nu e locked, si tragi linii manual prin functia de highlights.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sau folosești pdf xchange editor și activezi grid ul.
(poți stabili tu spațiul dintre linii, asa ca dacă e isteț, obține o delimitare foarte bună, netragand zeci-sute de linii).

| Osneros a răspuns:

Poți încerca și ceva de genul:
https://smallpdf.com/pdf-to-excel