| Alexa_4667 a întrebat:

Ajutati-ma, e urgent! Am un Samsung, pe sina. Pe ecran am o imagine cu prietenul meu, se vede clar ca este facuta in camera mea. Mama stie de el, stie ca a fost la mine etc, dar tata nu stie. De cateva zile nu mai merge foita, imi apare ecranul alb. Acum vine problema mea: tata mi-a zis ca o sa duca telefonul unui coleg, sa-l repare, probabil sa-i schimbe foita. Daca il repara, o sa fie tot poza aceea pe ecran? Nu vreau sa vada poza, ar iesi mare circ! Va rog ajutati-ma, daca aveti o idee raman datoare. daca ii spun sa-i schimbe si soft-ul m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| AnTTiCooD_3503 a răspuns:

Daca poza e in card, doar scoate cardul.Dar, daca poza e in telefon o data cu schimbare softului, pe ecran se va afisa implicit doar imaginea temei pe care ai primit-o cand ai cumparat telefonul.
Deci nu-ti fa griji. :X

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Schimba soft-ul asa am facut la Nokia 6110 navigator al meu, si nu mai aveam nimic in el, apropo scoate cardul de memorie cand te duci cu el la reparat.

| AnTTiCooD_3503 a răspuns:

Daca imaginea este salvata in card, atunci scoate doar cardul si se rezolva, dar daca este salvata in telefon spune-i aluia sa schimbe softul, si o data cu softul schimbat va aparea in locul pozei prietenului tau, imaginea prestabilita a temei telefonui.

| Lucian4 a răspuns:

Samsung slide sa inteleg, depinde ce problema are, Daca poza cu prietenul tau este stocata pe cardul de memorie, scoate cardul din tel si gata. Daca il reseteaza sau ii schimba softul se va setege tot, toate pozele. Nu inteleg ce e "foita" nu merge la foitathinking