| Niculae_Raluca_1998 a întrebat:

Ajutati-ma, va rog! Mi-am uitat parola la iPhone si acum scrie "iPhone dezactivat, conectare la iTunes". Atunci cand intru pe iTunes scrie ca dispozitivul nu poate fi conectat deoarece trebuie introdus codul pe telefon. Am citit pe internet o alta modalitate cu iCloud, dar tot nu mi-a iesit. Ce pot face? Nu vreau sa afle ai mei si in seara asta sa o rezolv singura. Imi puteti spune pas cu pas ce trebuie sa fac? Pentru ca nu ma pricep deloc si ma chinui de 2 ore sad. Multumesc!

5 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Puneti iphone-ul in modul DFU, adica opriti telefonul si reporniti-l tinand apasate, simultan, butoanele "Power" si "Home" aproximativ 10 secunde. Cand apare logo-ul Apple, eliberati butonul Power (de pornire), dar tineti in continuare apasat butonul Home. In curand va aparea pe ecran o imagine cu o mufa USB, inconita iTunes si mesajul "Connect to iTunes".
Ultimul pas este sincronizarea iPhone-ului cu iTunes pentru restaurarea datelor. Dupa finalizarea procesului iPhone-ul nu va mai avea nicio parola.

| Niculae_Raluca_1998 explică (pentru FuriaGogoasei):

Asta in timp ce este conectat la calculator?

| abyaby222 a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Asa am pățit si eu, doar ca atunci cand a fost pe la mijloc mi s-a deschis si mi-a scris ca iPhone-ul este codat, si eroare

| Pop_Alexandru_1995 a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Am incercat si nu merge. Nu imi apare nimic desi se opreste se reporneste inapoi si dupa imi apare iar iphone dezactivat.

| Varga_Nadelcu_1989 a răspuns:

Am cumparat un aifon 6 si are icloud "iphone desactive"