| Oliver24 a întrebat:

Ajutor! Acum cateva zile, am dat un restart la telefon ca mergea greu, si dupa ce l-am reaprins, cardul SD nu mai mergea, m-am uitat in galerie si fotografiile de pe card nu mai erau in telefon, si m-am dus la fisiere sa vad daca este un card SD introdus, el era deja introdus in telefon, dar in fisiere la card SD scria jos neintrodus, i-am dat restart din nou si a inceput sa mearga, numai ca daca incercam sa pornesc o aplicatie (care era mutata pe card SD) imi dadea crash (a incetat sa functioneze) si tot faceam spam si nu mergea, aparea mesajul ala fara un ecran negru pe fundal sau ceva, am lasat asa pana azi, cand iar i-am dat restart, si de data asta chiar nu mai mergea nimic, cardul SD era introdus si arata ca nu este, si un baiat care credea ca face ceva bine, a intrat in setari si i-a dat formatare, nestiind ce inseamna, l-am întrebat si a zis ca e resetare totala la card, m-am panicat, era incarcat cam 20% am iesit repede am inchis telefonul, l-am lasat cateva minute si l-am repornit, dupa ce se deschide, imi arata ca, cardul SD este bagat in telefon (si memorie uzata din el 28-64gb), dar cand intru in galerie, nu vad nimic de pe card, nici muzica, aplicatiile le arata cu un logo gri si cu un semn de card pe ele, am incercat sa-l bag in laptop cu cardul SD mai mare sa vad daca merge, il bag, si fisierele cu muzica, numele la albumele cu fotografii sunt acolo, dar fiserele acelea sunt goale, si totusi imi arata ca jumatate din memoria cardului este uzata. Ce as putea sa fac am sute de amintiri acolo...Dau funda celui care ma ajuta.

26 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Vezi daca aveai activata optiune backup pentru contul asociat telefonului, daca e gmail. Logheaza-te si uita-te la "google photos". Mie mi s-a stricat pc-ul si am gasit acolo, pe cont, si ce imi stersesem din telefon, poze, filmulete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă cardul SD a început să meargă, să știi că e grav pentru ca un card SD nu merge. Nu are picioare. El funcționează.

| Oliver24 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frate ca-ti bati joc putin, voi astia de prin oltenia si transilvania sunteti cei mai smecheri. Pune-te in locul meu, comentezi aiurea, daca stii ca nu poti face nimic nu te baga in seama sa primesti atentie.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu un raspuns bun nu ai fi venit, hai sa comentam toti aiurea, mi e sila de din astia ca tine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Vezi ca îți pica rău la ficat și apoi dai vina pe mine ca te-ai îmbolnăvit de icter. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

Nu am cum să mă pun în locul tău pentru că eu știu să mă exprim corect și în scris și verbal. Arată-mi tu un card SD care merge, sau un PC care merge. Dacă tu ai văzut asta, atunci sigur ai fumat ceva înainte. laughing

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi tu, nefolositor, frustrat copil mai esti laughing

| Oliver24 explică (pentru anonim_4396):

Si uite asa primesc prostii atentie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

"copil frustrat". Dacă sar cu cele 83 kg ale mele peste tine zici ca te-a lovit trenul de galați. Am aproape 30 ani, dar vorbești și tu sa nu adormi în papuci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

Da, de asta ți-am și acordat atenție dacă nu te-ai prins.

| Oliver24 explică (pentru anonim_4396):

Cica 30 de ani...si are un nume de copil, cica wizard e el.

| Oliver24 explică (pentru anonim_4396):

Esti mai prost ca noaptea, scuze ca-ti zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

Wizard e nume la tine? Iar Oliver de unde vine? Cumva de la uleiul de măsline? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

Pe tine bine măcar ca te duc picioarele, pentru ca nu prea te duce capul. laughing ai niște replici de copil de 12 ani. Ai scăpat de pijamale pentru ca e duminica. Diseară te pune mămica la somn și pampers sa nu faci pe tine. Apoi dimineața te trezești devreme și iei pe jos pe coclaruri să ajungi și tu la școală... Școala cu toaleta în fundul curții. Dacă nu cumva și casa o ai la fel laughing apoi la câtă tehnologie știi, nu ma mai mira faptul ca ești crescut la țară.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Iar tu la câte întrebări în domeniul tehnologiei ai pus pe TPU, țin să cred că ți-ai făcut școala mate-info pe internet. Și mai apari pe aici cu sfaturi de dat altora când tu ești praf în acest domeniu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

Tu ești Oliver - uleiul de măsline extravirgin la 24 ani. Cam asta înțeleg eu din "numele" tău... Dacă tot ai făcut referire la nickname. Și învață să faci diferența dintre un nume și un nickname.

| Oliver24 explică (pentru anonim_4396):

Ai niste replici de taran obosit, te dai mare destept dar esti genul ala prost in cazuri nasoale, habar nu ai cum sa vii cu un argument la o intrebare si doresti doar niste atentie. Spune-i iubitei tale sa-ti ofere niste atentie, daca ai una cu asa un comportament de "mare agramat".

| Endoryus a răspuns (pentru Oliver24):

E un virgin frustrat la 30 de ani care da ignore imediat, doar in vise sa aiba si el iubita laughing

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci te ai uitat pe profilul meu din cate observ, ti am zis eu ca doresti atentie laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danutzz008 a răspuns:

E un program DiskDigger, e destul de bun sa recuperezi poze etc, pune cardul intr-un adaptor conecteaza la pc/laptop si vezi. Cardul e format partial (aia 20%) posibil sa mai poti recupera ceva.
Ganduri bune.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Handy recovery, nu stiu sigur daca merge si la SD card uri, dar eu am reusit sa recuperez aproape tot(250gb de poze, muzica) dintr un hdd formatat undeva la 30%, fara quick format...Eu zic sa incerci, bafta!

| Oliver24 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

O să incerc cand ajung acasa, am incercat cu 2 programe inclusiv disk digger si o recuperat 0 fisiere

| Oliver24 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

L-am incercat, imi pare rau dar nu merge, chiar nu stiu ce sa-i mai fac, as incerca sa-l duc la un service.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oliver24):

"nu merge" pentru că te bate rău tehnologia. Din păcate tehnologia este înțeleasă doar de unii oamenii. Nu te regăsești printre ei, domnule ulei de măsline. laughing Iar eu nu sunt țăran, în garantez asta. Dacă îți arăt buletinul începe să provoace frustrări pentru că m-am născut, crescut și în prezent locuiesc într-un oraș în care moldovenii emigrează în număr mare în orașul meu natal : Brașov! Încearcă altă cheie, asta cu "țăran" nu prea reușește să mă atingă cu nimic.

Apropo, când am dus o moldoveancă la H&M a crezut că mergem la concert Hannah Montana laughing Tu când și văzut prima data tastatura la PC ai crezut că te joci scrabble. laughing