| Paul5777scipio a întrebat:

Ajutor! Am instalat aplicatie cu canale tv pe laptop, dar imi merge sunetul sacadat, imaginea o am buna, pe Youtube am sunet si imagine buna.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De pe Youtube, prima data se descarca (partial) cate un videoclip, dupa care este redat. Astfel player-ul are la dispozitie cate o secventa relativ lunga si poate functiona ne-sacadat, chiar daca internetul are intreruperi scurte.
In cazul transmisiunilor online, aceasta stocare partiala nu se mai poate face (pe timp indelungat), iar intreruperile se percep ori prin sacadarea imaginii, ori a sunetului.