| sedanjose a întrebat:

Ajutor! am un laptop Asus cumparat nou cu windows 10 si vreau sa pun windows 7 ultimate. am bootat un stick cu windowsul. restartez laptopul si intru in instalare, totul ok pana la alegerea partitiei. imi scrie ca nu sunt drivere pentru a putea instala windowsul. nu pot sa dau next. nimic. acolo se opreste totul. ce pot sa fac? nu e bun windowsul de pe stick?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai partitie GPT pe win 10, iti trebuie MBR pentru win 7...aoleu...grea stiinta asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca atunci cand ajungi la partitii, se vede partita cu windpws 10, da? Ei bine, dai pe ea si apoi format si continui instalarea dupa ce s-a formatat partitia. Daca ai fi scris mai pe inteles ce eroare da, sau ce anume iti scrie cand ajungi acolo, poate ne-am fi facut o idee. Ce scrie mai exact cand ajungi la partitii?

| anamariata a răspuns:

N windows 7 oficial direct de pe site-ul Microsoft poti descarca prin aceasta metoda: http://www.mocasoft.ro/......microsoft/

| Guiinnmortal a răspuns:

1.apasa partitia normala daca nu merge nu stiu
2. daca tot face asa pune alt windows 7

| sedanjose explică:

KOsti,nu toti avem timp sa stam toata ziua cu pc-ul in fata, deci nu am de unde sa stiu toate noutatile. am sa las o poza sa vedeti ce apare.

| sedanjose explică:

Nu pot sa atasez imagine, asa ca va spun exact ce scrie "No signed device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK.'' nu pot sa merg mai departe pentru a putea instala.