| Ghostpainter a întrebat:

AJUTOR! Calculatorul imi merge FOARTE GREU! Cand dau o comanda nu ma asculta, dau dublu click pe mess, sa se deschida, si imi apare casuta de mess abia dupa jumatate de ora. la fel se intampla si cu alte programe. Se blocheaza tot timpul. N-am virusi. Am un antivirus bun. Desktop'ul e gol, si memoria nu e asa de incarcata, sa zici ca se bat toate cap in cap. Am laptopul de doi ani de zile. Vreo solutie, VA ROG? Nu vreau sa-mi reinstalez windows'ul, deoarece nu ma pricep prea bine la calculatoare, mi-e frica sa nu-l stric, sau sa pierd date importante din calculator. Lucrez foarte mult la el si as muri daca tot ce am pe el s-ar duce pe apa sambetei. Vreo idee? Poate vreun program bun, care sa scaneze si sa-mi zica ce probleme are? Ceva, care sa'l faca sa functioneze mai bine? HELP!

Răspuns Câştigător
| s3go a răspuns:

Puneti toate datele pe un stick sau pe un dvd, si reinstaleaza windows'ul deoarece nu intot deauna ativirusu detecteaza virusi, noi virusi aparuti au depasit vechile antivirusuri

9 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Caută pe Google - Advanced System Care și descarcă-l. Este foarte util și îți curăță PC-ul.

| expander91 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

Răspuns utilizator avertizat
| Ozdogan a răspuns:

Buna.Cel mai bine ar fi sa-ti duci laptopul la cineva specialist in acest domeniu ca sa nu ti se strice mai rau.Nu incepe tu sa incerci sa-l repari daca nu te pricepi.Asa am facut si eu de nu-mi mai mergea nimic.
Cauta pe cineva care se pricepe!

| Şi_Atât_Andu_1994 a răspuns:

Apasa Ctrl+Alt+Delete si vezi cine iti mananca din puterea calculatorului.

De asemenea daca ai un proces miuubu.exe este un virus care iti mananc 95% din puterea calculatorului is iti trebuie un program special ca sa il poti inlatura.

| iurikas4 a răspuns:

Suna la un specialist in calculatoare si spune-i treaba si o sa vie la tine acasa si o sai dai niste bani si o sati repare calculatoru^^

| adyspeeder a răspuns:

Icearca cu defragmentare este acolo la accesorii ->instrumente sistem ->defragmentare sau daca nu merge nici asa reinstaleaza Windows

| DeXoR a răspuns:

Reinstaleaza windowsu...