| BoSSi a întrebat:

Ajutor care dintre aceste paste termoconductoare este mai buna: http://www.pcgarage.ro/pasta-termoconductoare/spire/silv ergrease-05g/ sau de la cooler-ul acesta http://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/maelstrom-120t/ sau cea de pe procesor http://www.pcgarage.ro/......0ghz-box/. Sper ca nu am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| KNST a răspuns:

BoSSi, crede ce-ti spun acum: la 7-8 lei nu gasesti calitate, orice-ar fi!
Nu te bucura ca dai bani putini. De regula, ce este prea ieftin este si de tot rahatul.
Eu lucrez (chiar si acum iti scriu de pe el) cu un Dell Vostro 1500. Este destul de batran, n-am pe el decat un Intel Core Duo. Ii fac intretinere singur, iar experienta m-a invatat ca lucrul scump (chiar daca imi pare exagerat de scump) este INTOTDEAUNA mai performant. Am facut upgrade la Win10 Pro si l-am pus la punct pe partea de hardware (service, intretinere, etc.).
Stii cum lucreaza? .........BE-TON!
Deci, nu te bucura ca o sa cumperi pasta ieftin, pentru ca n-o sa vezi vreo diferenta in performanta PC-ului sau a laptop-ului.

3 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Niste panarame. Mai bine dai vreo 40 de lei si cumperi Arctic Silver 5. Gasesti la Emag.

| BoSSi explică (pentru KNST):

Da da vreau ceva foarte ieftin cea Intel e foarte ok (asa am auzit)

| K0sti a răspuns (pentru BoSSi):

Ieftin dai, ieftin ai! Arctic Silver!

| KNST a răspuns (pentru BoSSi):

BoSSi, crede ce-ti spun acum: la 7-8 lei nu gasesti calitate, orice-ar fi!
Nu te bucura ca dai bani putini. De regula, ce este prea ieftin este si de tot rahatul.
Eu lucrez (chiar si acum iti scriu de pe el) cu un Dell Vostro 1500. Este destul de batran, n-am pe el decat un Intel Core Duo. Ii fac intretinere singur, iar experienta m-a invatat ca lucrul scump (chiar daca imi pare exagerat de scump) este INTOTDEAUNA mai performant. Am facut upgrade la Win10 Pro si l-am pus la punct pe partea de hardware (service, intretinere, etc.).
Stii cum lucreaza? .........BE-TON!
Deci, nu te bucura ca o sa cumperi pasta ieftin, pentru ca n-o sa vezi vreo diferenta in performanta PC-ului sau a laptop-ului.