| aiary a întrebat:

Ajutor cu paypal.

As vrea sa-mi fac un cont de paypal, dar nu prea as sti cum functioneaza. Principala mea grija e politica de refund. Daca eu vand un produs, virtual sau real, iar cumparatorul imi trimite banii prin paypal, care sunt circumstantele prin care i-ar putea lua inapoi? Sa spun ca joc WOW, si as vrea sa vand anumite produse virtuale pe dolari. Persoana imi trimite banii, eu ii dat lucrurile cerute si apoi cum fac? Adica cum intru in posesia banilor fara sa existe riscul sa dea clientul refund? N-as vrea sa raman si fara bani si fara produse.

Multumesc anticipat, dau funda.

1 răspuns:
| EmanuelKant a răspuns:

Pai iti atasezi cardul la contul de PayPal si cand ii primesti ii scoti direct.Este cel mai sigur, altfel poate deschide disputa la PayPal si sa-i recupereze.