| Paul5777scipio a întrebat:

Ajutor!
Cum ma conectez cu laptop pe windows 7 home premium pe rooter la servici.
Stiu parola dar abia mi-a instalat windowsul si nu stiu ce sa fac.
Multumesc

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca router-ul e wireless, iar toate driverele compatibile sunt instalate pe laptop, verifica in Windows 7 daca acea conexiune Wi-fi e activa, ca sa poate detecta retelele wireless din apropiere la care te poti conecta.
Un tutorial util:
https://www.youtube.com/watch?v=Oovbz2rKZ-o

| Bizon95 a răspuns:

In dreapta jos, langa ceas, ai un mic icon care arata ca un calculator cu un x rosu pe el, da click pe ala, trebuie sa iti apara reteaua wifi a firmei, o selectezi, bagi parola si ta, ta, ai net! tongue