| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor, dau funda. De câteva zile când imi deschid pc-ul se deschide chrome pe o reclama (metagmae.org) si e destul de annoying, dar antivirusul nu gaseste nimic nici pe full scan, ce pot face? (Windows defender)

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Https://www.2-spyware.com/remove-metagmae-org.html

E un virus. Ai grija pe viitor pe ce apesi si pe unde. 90% din reclamele pe care le vezi tu pe acolo de te atrag, sunt falsuri.

| Danigaming46 a răspuns (pentru Csander):

Cum pot Scapa de ele?

| Danigaming46 a răspuns (pentru Danigaming46):

Scuze, nu am vazut link-ul

| PainTech a răspuns (pentru Danigaming46):

Fa o scanare cu MalwareBytes. Ai un trail de cateva zile in care nu e nevoie sa cumperi nimic, dupa care dezinstalezi programul.
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/

Apoi instaleaza AdBlock si popup blocker in Chrome. Dezactiveaza si notificarile ( chrome://settings/content/notifications? search=notific ). Si pe viitor ai grija pe unde apesi si ce instalezi.