| mrBean008 a întrebat:

AJUTOR! tocmai am dat o comanda dar acu am devenit sceptic.Intrebarea este:pentru un procesor i7-2600k pot pune alimentarea din placa de baza pe 8 pini? cei care cunosc stiu ca se poate alimenta cpu-ul cu o mufa de 4pini sau de 8.Deci,pot pune pentru respectivul procesor mufa de 8 pini in placa de baza avand in vedere ca e si singura de la sursa?(nu am de 4)

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, aceea este alimentarea pentru placa de baza, si daca are doar 4 pini se va folosi doar jumatate din mufa de alimentare, intelegi? Nu trebuie sa devii asa sceptic, iar pentru coolerul procesorului gasesti alimentare, important este sa ai o sursa buna care sa tina, la un asemenea procesor nu cred ca ai vrea sa ti se duca sursa plus alte piese de la o pana de curentwinking

| andreibossu25 a răspuns:

Daca are 4 pini se va folosi doar jumate din mufa de alimentare fratewinking funda?