| Pop_Cristian_Raul_1995 a întrebat:

Ajutor TPU am curățat de curând placa video și procesorul și le-am pus pasta noua dar acum ecranul nu merge deloc (e negru cu 6 7 pielii albaștri în partea de sus ce sa fac nu am greșit nimic la curățare sau la aplicarea pastei

6 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

De electricitate statica ai auzit?
Dar de legea lui Murphy?

| Pop_Cristian_Raul_1995 explică (pentru TrăieşteClipa):

Eu te-am rugat sa mă ajuți nu sa îmi pui o intrebare:happy((

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar inainte de a curata tu, mergea? sau de ce ai umblat la el? poate ai rupt vreun piciorus la procesor cand l ai montat, sau poate e defecta placa video, vezi sa nu fi iesit vreo mufă la cablul vga care pleaca din monitor in unitate, acum de pe ce ai pus intrebarea pe TPU? ai 2 calculatoare? dul la reparat pe acela defect.

| Pop_Cristian_Raul_1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Era pasta uscata și plin de praf așa ca am curățat eu am mai făcut asta de 10 de ori înainte

| danutzu96 a răspuns:

Cu ce ai curatat? cu ce solutie?

| Pop_Cristian_Raul_1995 explică (pentru danutzu96):

Cu un șervețel și bețișor de urechi nu am folosit solutii:_____