| A7n7d7r7a a întrebat:

Ajutor, TPU! Tocmai mi-am dat seama ca am virusi in calculator si nu putini. Cine imi poate da un site de pe care sa descarc un antivirus bun, de preferat gratis daca se poate, sau cel putin pentru cateva zile ca sa mai scap de virusii astia... Au ajuns sa ma enerveze la culme si nu mai pot face nimic la pc fara sa mi se deschida o gramada de reclame, atentionari sau instalari de programe de care nici nu am auzit.

Va rog mult! (Funda, normal! happy )

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cea mai eficienta devirusare se face folosind așa ceva:
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk
descarci frumișel ISO-ul pe un alt PC și îl scrii pe un cd
iei cd-ul și-l butezi pe pc-ul virusat ca și cum ai instala windoza pe pc(F11 NU din BIOS). Urmezi pașii.
Sau mai este ceva antivirus open source, și anume clamwin:
http://www.clamwin.com/
E un scaner liber.Nici cu cel mai licențiat așa zis antivirus nu a reușit să deviruseze mai eficient decât ăsta, dar e drept ca să fie și mai eficient se scaneaza sistemul în mod live folosind un OS linux pe care se va instala Clam TK(identic cu clam win, numai că e softu orignal nativ linux). Succes

| K0sti a răspuns:

Te sfatuiesc sa reinstalezi sistemul! La ce ai tu acolo...
Bitdefender sau Kaspersky, altceva instalezi degeba!

| LDCCristi a răspuns:

Sa nu faci prostia asta sa instalezi Antivirusi free ca nu-s bune de nimic dimpotriva te umplii mai rau!
Descarca Malware bytes anti malware(parca asa e) e gratis dai scanare particularizata si bifezi toate partitiile si vei vedea cat de bun e. Eu personal sunt FOARTE FOARTE multumit de el.