| DarkBlood32 a întrebat:

Ale dracu de căşti. Ascultam o melodie şi nici măcar nu prea îmi mergea. Sunt probleme cu căştile,cred. Aci se auzea sunetul,peste câteva secunde nu mai se auzea melodia şi după câteva secunde se auzea şi tot aşa. Nici măcar nu pot să ascult o melodie că pe deasupra mai aud şi că scartaie ceva în căşti sau ca un sunet specific TV-ului când este cu "purici",sunetul ăla. Ce dracu să fac ca să-mi meargă bine? Că înainte mergea dar brusc mi s-au stricat şi căştile sau o fi o problemă cu placa de sunet, cine ştie... Ce să fac?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cred ca mai degraba s-o fi desfacut vreun fir din casti, nu e de la placa de sunet. in special la locul unde intra firele in portiunea de ascultat se rup destul de usor ca sunt niste fire foarte subtiri. ia o casca 2 minute de la un vecin sau prieten si incearca, daca se aude bine cu ele inseamna ca ti s-au bulit castile, nu placa de sunet

| blahblahx100 a răspuns:

Scoate castile si vezi cum se aude. Daca se aude bine inseamna ca e de la casti (poate sunt rupte sau un fir este desprins) iar daca se aude tot la fel ca si cu castile atunci e de la calculator si as spune ca e mai bine sa te duci la un specialistthinking Succes:*