| aLexG1 a întrebat:

Alut TPU! Am si eu o problema in legatura cu pc-ul meu. deci hai sa va spun mai intai specificatile pc-ului: i5 2.67GHZ-4 nuclee Placa video Nvidia Geforge GT220 si 6 gb ram, urmand si windowsul 7.Deci cand ma joc ceva de exemplu league of legends, dota, etc.Ma joc ceva vreme cooler-ul invarte foarte repede si se aude si un "vuvait" de la placa video destul de tare si la un moment dat mi se stinge monitorul zicand:"No Signal" si se face negru dar calculatorul nu se opreste, inca merge.Si sunt nevoit sa il restartez si sa intru iar pe joc ...Si inca ceva si am terminat am observat ca atunci cand este caldura putin mai mare in camera atunci mi se intampla chestia asta. Mersi Frumos all dau Funda va rog ajutati-maa:X:X:X

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Atunci problema rezolvata. Placa ta fierbe(si o sa se strice rapid) daca nu rezolvi problema. a fost montat cooler-ul prost sau pasta rau. Rezolva problema rapid, ca ai sa ramai fara placa video, nu glumesc.

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Descarca:
msi afterburner/evga precision, si monitorizeaza temperaturile la placa video. Spune cat ai cand nu faci nimic, si dupa 5 minute de joc, dai alt-tab si vezi care e maximul.
Chiar si la cp, poti incerca.
Apropo, ce naibii cauta un procesor i5 cu gunoiul ala de placa video?

| aLexG1 explică (pentru sltlp):

Criza si da stiu si mie imi pare rau ca nu am destule venituri pentru macar un gtx760

| sltlp a răspuns (pentru aLexG1):

Criza criza dar de la gtx 760 la gt220 e diferenta de peste 15 ori...
Oricum, ce am spus, verifica temperaturile prima data.

| aLexG1 explică (pentru sltlp):

Da stiu sigur ca de la placa se stinge pentru ca e slaba si nu are destula racire

| sltlp a răspuns (pentru aLexG1):

Tu verifica ce am zis eu. Eu cred ca problema e ca a fost pus rau cooler-ul la loc sau pasta nu a fost pusa corect. Dar verifica, de asta tot insist.

| aLexG1 explică (pentru sltlp):

Unde arata mai excat temperatura de la placa? acolo in dreapta?

| sltlp a răspuns (pentru aLexG1):

Da, is niste grafice, si cauti temperatura acolo.

| aLexG1 explică (pentru sltlp):

Este 80-85 fara sa fac nimc decat sa stau in chrome

| sltlp a răspuns (pentru aLexG1):

Atunci problema rezolvata. Placa ta fierbe(si o sa se strice rapid) daca nu rezolvi problema. a fost montat cooler-ul prost sau pasta rau. Rezolva problema rapid, ca ai sa ramai fara placa video, nu glumesc.

| Jipa95 a răspuns:

Pai si din cauza temperaturilor prea ridicate ti se intampla chestia asta, daca mai ti sistemul si langa soba sau la ce te incalzesti tu, si mai rau. De asemenea! Curata-l in totalitate de praf, schimba pasta termoconductoare de la procesor, sufla placa video de praf!

| aLexG1 explică (pentru Jipa95):

1.Nu am calculatorul langa soba! 2. E curatat de praf.3.Are pasta am schimbat-o acum 3 luni eu din cate stiu pasta nu se schimba asa de des.

| Jipa95 a răspuns (pentru aLexG1):

Pai da ce ai descris tu, sunt probleme de supraincalzire al componentelor. Carcasa are si ea pic de ventilatie in ea?

| aLexG1 explică (pentru Jipa95):

Da sunt probleme de supraincalzire si are ceva ventilatie dar daca se restarteaza inseamna ca e destul de mica nu? Ce imi recomanzi?

| cripsontyphoon a răspuns:

Vrei sa faci bani gratuit pentru jocuri? Descarca aplicatia whaff rewords, logheaza-te cu facebook-ul tau si introdu acest cod de invitatie: CS49358. Vei primi 0, 30$ pentru asta si de fiecare data cand te joci, sau folosesti o aplicatie promovata in cadrul aplicatiei, vei primi recompense, pe care le poti transfera in jocuri.