| Yo98 a întrebat:

Am 2 laptopuri, unul mai nou HP si unul mai vechi Fujitsu.Cand intru pe net pe cel vechi merge bine, dar daca il aprind si pe cel nou pur si simplu cade internetul.Am internet wireless printr-un rutter Tp-Link.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista "rutter"! Exista router! Reconfigureaza-l, ceva nu e bine setat!

| paul9923 a răspuns:

Pai si eu am un rutter la fel, dar eu am un calculator, 2 telefoane si 2 tablete si merge perfect, nu stiu care ar fi problema, dar a fi bine sa ii suni pe cei de la care ai internetul si sa spui
problema ta si vor trimite un om sa verifice cele spuse si probabil sa remedieze.