| ColarezMirel a întrebat:

Am 30 de dolari castigati din tiktok si nu stiu sa-i scot, ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stai asa!
Nu poti sa retragi nimic pana nu ai acumulat minim $100!
Uite aici:
"If you have a large enough following and have created a few videos you were paid for, you can withdraw money from the app as soon as you have accumulated more than $100 (10, 000 coins) on your profile"

"How do you collect your money from TikTok?
"All you need a verified PayPal account in order to request a cash withdrawal from Tik Tok account. Minimum amount for making a cash withdrawal is $100. So simply connect you PayPal account to your Tik Tok account and request a cash withdrawal if you've more than $100. No Tik Tok user can withdraw more than $1000 a day."

Deci: trebuie sa ai cont legal si functional de Paypal, ca sa poti retrage banii!
Contul de payapal se face pe nume real si date personale reale, iar limita de varsta este de peste 18 ani. trebuie sa ai credit card sau contul bancar legat de ei. Paypalul ti-l verifica si apoi te anunta ca ai voie sa folosesti contul de Paypal.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce sistem bancar ai legat de tiktok?
Cont bancar, credit card, sau Paypal?

| ColarezMirel explică (pentru Violleta2022):

Am card de la Raifaisen

| Violleta2022 a răspuns (pentru ColarezMirel):

Si ai legat cardul bancar de Tiktok?
te-au verificat, ti-au spus ca-i functional?
Ca de au facut-o, poti sa le ceri sa-ti transfere banii in contul bancar de la Raiffeisen.

| ColarezMirel explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu sa leg contul bancar de TikTok

| Violleta2022 a răspuns (pentru ColarezMirel):

Nu ai nevoie sa legi contul bancar de tikTok, ca ei nu au aceasta optiune de plata. Singuar lor optiune este Paypalul.
Tu ai cont eligibil si functional in paypal?
Ca la tiktok trebuie doar sa mentionezi contul de paypal si ei iti varsa banii in paypal, dupa ce se fac peste $100.

| floreadan a răspuns:

Va trebui intai sa conectezi contul la modalitatea prin care sa-ti scoti banii si apoi ii poti scoate.

| Dennis1993 a răspuns:

Cum poți monetiza video pe tiktok? Câți urmăritori trebuie sa ai? Doar testând pot sa te ajut cu adevărat.

| ColarezMirel explică (pentru Dennis1993):

Am 211 urmaritori, dar am clipuri cu 40k vizionari...Contul il am de 2 zile

| Dennis1993 a răspuns (pentru ColarezMirel):

Și unde îți arată banii pentru clip? Hai în privat

| RachieruStefania a răspuns:

Cum.i scot