| anonim_4396 a întrebat:

Am 4gb RAM. As putea sa instalez windows 8.1 sau 10? Ar merge mai repede pc-ul? Deocamdata am win 7.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aceste windowsuri (8.1 si 10) sunt un pic deosebite de Windows 7. Unele lucruri ce le-ai avut pe Windows 7 nu vor merge pe Windows 8.1 si multe care nu sunt legale se vor bloca complet pe Windows 10. Eu zic sa stai pe Windows 7 si daca este pe 64 bit este si mai bine. Eu nu mai lucrez pe Windows. Am trecut pe Linux dar e mai complicat pentru cei ce vor jocuri. Eu, insa, sunt prea batran pentru asa ceva dar imi pare mult mai fain Linux.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie vazut de care memorie ai si ce procesor ai. In principiu, da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Da merita? M-am obisnuit cu 7 acum sa trec la alta interfata nu prea as avea chef. Pot sa o fac ca win 7?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si eu am ubuntu mate cu dual boot, dar intru mai rar

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Ramai la w7, recomand