| Dragos7899 a întrebat:

Am abonamentul de la telekom de 1000mbps, dar la pc prin cablu nu depășesc 100mbps pentru ca placa de rețea duce doar 100, dar nu înțeleg prin wifi pe telefon nu depășesc 100, care sa fie problema? Telefonul e un Huawei p9 lite am văzut ca la specificații la telefon scrie 802.11b/g/n și am înțeleg ca trebuie sa fie 802. 11ac

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atat duce telefonul. Sunt in aceeasi situatie doar ca telefonul meu este mai slab si nu duce decat 41 mbps. La computer poti sa adaugi o placa de retea daca ai un slot PCI-e x1 sau prin USB.

| gabicoo a răspuns:

Up!

| UchihaItachi1303 a răspuns:

Pai, poate sa fie ori de la placa de retea de pe pc, ori de la faptul ca ai o configuratie la PC prea slaba pentru viteza de 1000mbps.