| MDE94 a întrebat:

Am aceasta placa audio creative sound blaster audigy se 5.1. Mai nou mi-am instalat si eu windows 7 si in primul rand cred ca drivere nu exista pe internet pentru windows 7, daca pun cd-ul da crush din cauza ca nu are suport windows 7, de auzit se aude numai o boxa si basul. Vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Incearca sa setezi stereo la propietati, din moment ce spui ca merge se aude numai o boxa si basu si renunti la 5+1. Apoi mufele le reconfigurezi pe stereo.

9 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Asculta: Introdu cd-ul. Apoi du-te pe fisierul exe (care porneste instalarea)Da clik stanga pe el/propeties/compatibility/si acolo bifeaza casuta Run, apoi muta cursorul si cauta xp, da clik si gata. Apoi intra iar in cd si da 2 clik si programul se va instala normal.Asa procedeaza cu mai toate driverele ce nu iti merg in w7 si merg pe xp.Succes

| MDE94 explică (pentru traveler):

Nu exista compatibility, ci general, hardware, sharing, customize si recording

| MDE94 explică (pentru traveler):

Am copiat pana la urma contentul cd-ului, vad ca acum apare compatibilitatea, dar eu trebuie sa dau windows xp? chiar daca sunt pe 7?

| traveler a răspuns:

Da deoarece fortezi w7 sa ruleze acel driver emulat pe xp ca si cum ar fi w7, rezultatul? O sa ai sunet mai mult nu te intereseaza.O alta posibilitate este sa introduci o alta placa sunet chiar de ai sunetul integrat cea introdusa o anuleaza pe cea integrata si apoi pui w7 sa isi caute driver.Succes

| traveler a răspuns:

O alta solutie si cea mai la indemana ar fi intra la setari la sunet si seteaza stereo adica renunta la 5+1 si gata.

| MDE94 explică (pentru traveler):

E cam degeaba, tot imi da crush. Nu cumva ar trebui sa dau pe windows vista? windows 7 vad ca nu e pe acolo. Sau cred ca ma intorc la placa integrata...

| MDE94 explică (pentru traveler):

Am gasit un soft pe care vad ca merg toate boxele, sunetu e ca inainte si nu mai am probleme, oricum fiindca ai incercat sa ma ajuti iti dau funda

| traveler a răspuns (pentru MDE94):

Esti amabil.multumesc oricum te ajutam si fara funda.ma bucur ca ai reusit, pune driverul bine in eventualitatea unei noi reinstalari a windosului.O seara buna.

| traveler a răspuns (pentru MDE94):

Incearca sa setezi stereo la propietati, din moment ce spui ca merge se aude numai o boxa si basu si renunti la 5+1. Apoi mufele le reconfigurezi pe stereo.