| Mary012 a întrebat:

Am acest chipset Intel HM55 Express chipset, Am un procesor i7 720QM si nu merge deci nu se porneste laptopul, am luat un incarcator care se potriveste de 120w, cel initial era de 90w. Nu stiu de ce nu porneste laptopul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste specificatiile laptop-ului, in special cele referitoare la procesor.

| InvatamProgramare a răspuns:

Inainte de a nu porni mergea?
Daca da, ce i-ai facut inainte de a nu mai merge?

| Mary012 explică (pentru InvatamProgramare):

Acum sunt pe el, am i5 540m pe el daca ii pun i7 iar nu mai vrea

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Mary012):

Placa de baza duce acel i7?

| Mary012 explică (pentru InvatamProgramare):

Adica,daca ne luam dupa chipset ar trebui, incarcator am ditamai ala de la Lenovo, l-am luat separat. laptopul e ASUS X52JC