| ApkBR a întrebat:

Am achizitionat acum un an un galaxy gio si de ceva timp nu se mai incarca bateria. Il pun la incarcat si in 5 minute imi apare :"bateria e incarcata complet".Ba ca-l tin o noapte ba ca-l tin 5 minute la incarcat aceiasi poveste. Intru unpic pe facebook sau pe un joc si in maxim 3-4 minute(nu exagerez) se descarca bateria si se inchide straight face Are cineva vreo solutie?

5 răspunsuri:
| ArekkusuKage a răspuns:

Poate fi din cauza suprasolicitari..adica l-ai tinut foarte mult deschis... sau din cauza unei cazaturi daca l-ai scapat pe jos s-ar fi putut deplasa mufa de incarcare ..sau sursa de alimentare iti recomand...sa il duci in garantie. dar se si incinge in timp ce il folosesti (pe facebook sau intr-un joc)>?

| ApkBR explică (pentru ArekkusuKage):

Garantie numai are ca e root-at..si nu, nu apuca sa se incinga. Cat despre mufa e aceiasi poveste si la incarcator, si la usb.

| ArekkusuKage a răspuns:

L-ai scapat cumva pe jos? daca nu sigur este vreo problema cu sursa asa am avut si eu un telefon si imi facea la fel dar eu l-am scapat pe jos iti recomand sa te duci la un service si iti spun ca este sigur ceva legat de sursa

| ApkBR explică (pentru ArekkusuKage):

De scapat pe jos l-am scapat de n ori. Mersi de raspuns! Vad eu ce fachappy

| ArekkusuKage a răspuns (pentru ApkBR):

Funda plsbig grin?