| αℓγήα ツ a întrebat:

Am achizitionat de curand un card micro SD si un cititir de card. Dar nu stiu cum se foloseste cititorul.Mentionez ca la achizitionarea acestuia nu am primit nimic altceva.Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Introduci cardul in cititor, iar pe acesta il conectezi la portul USB al PC-ului tau. Succes!winking

| Simona a răspuns:

Pentru a-l folosi, trebuie ca pc tau sa aiba cititor de card
Succes!

| αℓγήα ツ explică:

Mda. faza e ca ar trebui sa-mi apara o fereastra cevathinking
toti mi-au spus asta.numai ca la mine nu apare nimic

| laura_8904 a răspuns:

Hei in cititorul de card ai un orificiu unde trebuie sa bagi cardul iar apoi cititorul de card il bagi in pc/laptopsi de aici banuiesc ca stii(intrii in disc si modifici)

| Andrea36 a răspuns (pentru laura_8904):

Cum intri in disc si modifici? am si eu si cititor de card sd, si orificiu la laptop cu care pot citi cardul sd...
am introdus 3 astfel de carduri, atat in cititor cat si in laptop, si nu imi apare nimic, nici ca ar fi gol, nici altceva. Aceste carduri se folosesc altfel decat modul in care se folosesc stick-urile? trebuie sa dau click pe ceva sau cum se procedeaza?