| Angelsergiuboy a întrebat:

Am achizitionat de curand un Cooler pentru processor
cooler
Gammaxx 300.

Processorul meu: Intel® Pentium® D Processor 915
(4M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)

Problema mea, vechiul cooler temperatura 51 grade idle / 70 grade full load

noul cooler 40 grade idle / 56-57 grade full load

cand trece de 50 se comporta exact ca vechiul cooler in orice joc intru dupa 5 min de la 30-60 FPS ajung la 3-5 fps

ii ia 5 min la processor sa treaca de 50 grade.

incerc un program sa vad temperatura imi arata 10 grade temperatura la cooler si 50~55 processor.

Am scos cooleru aseara am pus din nou pasta pe procesor, dar nicio schimbare.

Solutii?

primul raspuns care ma ajuta in vreun fel primeste funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil coolerul nu face fata iar procesorul este plin si de asemenea nici acesta nu mai functioneaza bine si se blocheaza -> dropuri fps, fps scazut.
Solutie cred ca ar fi sa le cureti.
Salut!
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Procesorul este plin de praf am vrut sa zic.

| Angelsergiuboy explică (pentru anonim_4396):

Cum curat processorul de praf? il scot din slotul de pe placa de baza?
sau ce pot sa fac cu el sa-si revina cum il curat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Angelsergiuboy):

Pai, sunt acele spary-uri cu aerosol si dai pe ele si se curata de praf. Funda?