| Sibiescu_Ionut_1993 a întrebat:

Am achiziționat un AMD A8 6600k și nu știu ce placa video sa folosesc.Mai am un Gt 420 de 2GB 128 bit sau sa folosesc integrata de pe procesor?
Am 4GB de ram și dacă ii dau plăcii video integrate din bios 2GB îmi ia foarte mult ram.Sa fac upgrade la ram sau sa merg pe placa video gt420.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Grafica din procesor e mult mai buna. Mai cumpara 8GB de RAM DDR3 sa fie totul mai ok si placa video GT 1030 daca vrei performante mai serioase in bani putini.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce bani ai.Da©a nu vrei să investeşti(recomandat) atunci folosește placa video dedicată. Oricum la cum evoluază tehnologia peste un an doi ce ai acum va fi un pc de generație veche, iar preţurile la ce acum e high tech, în doi-trei ani vor scădea şi vor deveni accesibile oricui.

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Mai bine upgrade la RAM și iei un gtx 1060 de 3 gb sau gtx 1050.