| XtremeCapitain a întrebat:

Am achizitionat un nou pc, am intrat în my computer și am doar o partiție: load disk c!
Are 1tb
Va merge lent pentru ca am doar una?

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu va merge lent daca ai doar o partitie. Poti sa ai si 0 spatiu pe acea partitie, o sa mearga putin mai lent(am testat deja). Poti sa mai faci o partitie din aia daca vrei, cauta pe google : " WINDOWS
How To Shrink "

2 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Pc-ul merge lent din mai multe motive:
-rulezi windows pe hdd, iti recomand sa cumperi un ssd de 120 gb,
-ai procesorul slab, sau ai sub 4 gb ram.
-nu ai instalat driverele, fa un update la windows
nu are treaba cate partitii ai, partitia inseamna ca ai separat hdd-ul in 2 parti, e recomandat sa lasi doar o partitie pe hard/ssd.

| XtremeCapitain explică:

Am 32gb ram, Intel core i7 și geforce gtx 1050

Am actualizat toate driverele băiatu meu