| Cristi9025 a întrebat:

Am achizitionat un Samsung galaxy s6 sinu inteleg de ce la retele mobile imi arata LTE/3G/2G si nu imi arata si 4G. Am abonament DIGI cu 4G nelimitat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digi Mobil deţine o licenţă 4G destul de rară pe piaţa din România. Operatorul oferă servicii 4G în banda de frecvenţă de 2600 MHz de tip TDD (Time-Division Duplexing), în aşa-numita bandă 38.
S6, varianta pentru Europa, nu e compatibil cu 4G in TDD. Va merge doar în 3G, în Digi.

| Cristi9025 explică (pentru anonim_4396):

Dar pe Orange sau pe Vodafone va merge 4g?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. 4G FDD știe.