| chazz a întrebat:

Am achizitionat un smart TV Allview 40ePlay6000-F/1, am facut setup-ul, conectat la net si scanat canale, dar la canalele HD imi spune videoclip codificat sau videoclip indisponibil. Ajutor, va rog. Canalele simple merg perfect, cele HD nici unul. Abonamentul e la Vodafone, wifi+TV.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mutate la Digi tv si vei avea toate canalele HD renunta la Vodafone.

| dannyel86 a răspuns:

E recomandat sa suni la Vodafone si sa le explici problema.
Poate fi de la ei, erori de semnal pe traseu. Nici Digi nu sta prea bine cu posturile HD (se vad intrerupt sau deloc in unele zone rurale), dar in ultimul timp au inlocuit cablurile in tara si situatia s-a mai schimbat. De aceea spun ca trebuie discutat cu echipa tehnica de la Vodafone, pentru a analiza posibilele cauze.

| gabicoo a răspuns:

Televizorul tău s-ar putea sa fie problema! Allview e petardă.

| chazz explică (pentru gabicoo):

Multumesc pentru solutie, eu cred ca raspunsul tau e petarda. iar tu bubui de... desteptaciune!

| gabicoo a răspuns (pentru chazz):

Ai bubuit tu de deștept când ai dat banii pe așa ceva! Să-l stăpânești sănătos! Din păcate pentru tine doar atât cât ține garanția!