| Marius_Ciuciumis_1992 a întrebat:

Am adaptor de controler Xbox360 pentru pc aveti idee daca pot folosi un controler de xbox one la el?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Din nefericire nu merge. ai nevoie de: ...DPYZZ4BBM/

In caz ca ai windows 10 o versiune mai mare de Anniversary Update, il poti conecta prin Bluetooth.

2 răspunsuri:
| elcosmin a răspuns:

Am si eu si mie imi merge. Il folosesc si la pc si la consola.

| DrGeorge a răspuns (pentru elcosmin):

Protocolul este diferit intre controler-ul de X360 si de XOne.
Poate tu l-ai conectat direct la PC prin Bluetooth. Asta pentru versiunea mai noua de controller.
Insa nu poti conecta la adapter-ul de 360 un controller de One.