| alexeinech a întrebat:

Am adaugat un nou shortcut la un folder in:

"C:\Users\\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo"

Problema e ca atunci cand folosesc right-click Send to "New Folder", fisierul trimis nu e trimis ca shortcut ci e trimis ca "ctrl+c" & "ctrl+v"

Ceea ce vreau e sa fie trimis ca shortcut in acel folder, este posibil sa functioneze ca "Send to Desktop (create shortcut)" dar ca destinatie sa fie alt folder? Daca da, cum trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Darr1u5 a răspuns:

In primul rand e foarte incurcata intrebarea, dar in cele din urma am inteles ce vrei sa faci. Din cate stiu eu nu este posibil sa ii dai Send To la un folder dorit in afara de desktop, insa nu ai nevoie de asa ceva. Ii dai Create shorcut, iar apoi ii dai un Cut, apoi mergi in folderul dorit si ii dai Paste.

| alexeinech explică (pentru Darr1u5):

Ar fi fost mai usor daca ar fi ceva de genu "Send to Folder X (create shortcut)" daca intelegeti ce spun happy La asta ma refeream