| afrodita3333 a întrebat:

Am "Adobe readere" pe telefon si vreau sa imi descarc o carte in format pdf sa o citesc pe el.Am descarcat-o din pc dar nu mi se vad decat primele pg cand o deschid pe telefon.Ce pos sa fac sa ca sa mearga? Mai am si o aplicatie "reader"pe telefon dar nu stiu in ce format trebuie sa fie cartile si de unde sa iau.Telefonul este HTC sensation(android)

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Ma gandesc ca ar trebui in primul rand sa descarci un Adobe de pe net anume pentru acel telefon sau facut un upgrade daca telefonul a venit cu Adobe-ul lui! daca toate acestea sunt deja facute si nu iti descarca acea carte corect inseamna ca fisierul acelei carti din pc este corupt sau cu alte cuvinte defect cu erori etc. eu am pus mai multe carti pe tel si nu am avut nici o data probleme de acest gen...

1 răspuns:
| Adrian_Constantin_Mocanu_1988 a răspuns:

Daca descarci pe alt telefon si merge cartea, stergi de la tine adobele si il descarci din nou. daca nu merge nici pe alt telefon cartea inseamna ca e o problema de la fisier