| Popescu_Catalin_1991 a întrebat:

Am adresa de email cu yahoo. primesc emailuri dar nu pot trimite. ce fac. ajutor

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Baiete, nu sunt persoana care a pus intrebarea. Eu stiu sa trimit mailuri. Problema e ca tu ai omis sa adaugi ".com" la adresa. Daca persoana nu se pricepe sa trimita mailuri si nu stie care e formatul unei adrese mail, nu va sti sa o scrie corect.

| GPA a răspuns:

Deci, conectează-te, intră pe căsuța poștală in mail și apăsă compose*, in stânga, partea de sus, dacă folosești desktop-ul sau formatul de desktop.
Depinde cui-i trimiți. Incercă spre exemplu să-mi trimiți un mail la adresa : petrugheral@yahoo

| Lioana a răspuns (pentru GPA):

Daca iti trimite mail la adresa asa cum ai scris-o sigur nu ajunge.

| Popescu_Catalin_1991 explică:

Ce alte detalii?
Pot primi emailuri dar nu pot trimite. Cand trimit email apare se trimite.....continuu.

| Lioana a răspuns (pentru Popescu_Catalin_1991):

Poate ai conexiune slaba la internet. De pe ce dispozitiv incerci sa trimiti?

| Mmario66 a răspuns (pentru Popescu_Catalin_1991):

Si eu am aceeasi problema, insa doar pe telefon la aplicatia de Yahoo mail, de vreo 2-3 luni am problema aceasta, de pe calculator merge sa trimit.