| anonim_4396 a întrebat:

Am ales o imprimanta pentru acasa. Ea este CANON PIXMA MG4250. Nu este compatibila cu laptopul meu care are WINDOWS 8.1.
Am niste intrebari :
1. Explicati cum instalez driver-ul si cum fac sa aiba imprimanta sistemul de operare 8.1.
2. La ce ajuta Cd software din pachet?
3. Daca nu are sistemul de operare 8.1 nu pot printa de pe laptop? Va rog raspundeti-mi!

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Tu vorbesti serios? Cum sa pui sistem de operare unei imprimante? CD-ul din cutie contine driver-ul ce trebuie instalat pe laptop. Odata instalat, vei putea printa fara nicio problema. Deci atat ai de facut, bagi CD-ul in unitatea optica a laptop-ului si ruleze programul de pe el si conectezi imprimanta la portul usb al laptop-ului. Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru JustCosmin):

Tu sa zicem ca ai explicat in graba. Ea a vrut sa spuna, cum face ca sistemul ei de operare sa accepte imprimanta, dat fiind faptul ca nu stie cum sa instaleze softul pentru windows 8.1...Ce grabiti sunteti mai, repede aruncati cu pietre in om, mai bine ii explici decat sa il bati.

| JustCosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Din greseli invata. Daca nu i se atrage atentia, ramane cu ideea ca e bine ce a scriswinking

| anonim_4396 explică (pentru JustCosmin):

Eu voiam sa-i explici faza dar fara prima parte laughing, seara placuta.

| K0sti a răspuns:

Intrebari din categoria stupid question...
Citeste taicule manualul ca de aia ti-l da fabricantul! Asa ceva chiar nu credeam sa vad...

| gelu1970 a răspuns:

Http://www.canon-europe.com/......g4250.aspx

intra si descarca driverul pentru windows 8.1 de 32 sau 64 bit in functie de SO instalat pe laptop. apoi instalezi driverul in laptop.