| mariusinho998 a întrebat:

Am Asus x550c si am placa video NVidia 720M. Trebuie sa fac ceva ca sa se activeze sau se activeaza singura? Puteti sa imi dati ceva setari pentru ea? e dedicata.

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

In mod normal placa video dedicata intra in actiune cand integrata din procesor nu mai face fata.Nu stiu ce procesor ai probabil are placa grafica integrata.
Daca vrei sa setezi sa lucreze placa video dedicata, click dreapta pe desktop, nVIDIA control panel, configure surround physx(oricum ceva physx) si in dreapta la physx settings selectezi NVidia 720M sau geforce 720M, sa nu fie CPU.Dai OK daca ai. Apoi dai un restart.