| Dominicc a întrebat:

Am auzit de niste adaptoare wireless care prind pe o raza mai maricica semnalul. Aveti idee de unde se pot gasi? si cam cat este una?! Sau antene mai precis.

Ideea e ca am la laptop wireless dar nu prinde pe o raza prea mare uneori. As vrea sa ma conectez si la o sursa publica unoeori si am nevoie de distanta de captare.

Aveti ceva ideei? Daca as lua un adaptor, ar fi indeajuns? cu toate ca am deja wireless? sau trebuie antena?

Un sfat, funda

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Http://www.alfa.com.tw/in/front/bin/ptlist.phtml?Category=105463 Iti faci o idee. Eu am Alfa awus036h,ea vine la pachet cu o antena mai mica, foarte buna si aia, dar eu vroiam mai mare, asa ca mi-am luat una de 9db si sunt super multumit de ea. Mai are si un suport sa o poti prinde pe laptop in pachet. In plus adaptorul e combatibila cu aircrack :D (sa poti sparge parolele) Daca te hotarasesti sa o iei pe asta sau alta facuta de astia, ai grija la fake-uri. Succes.

| dorne a răspuns:

Eu am un modem wireless si is foarte multumit de el, am semnal full in toata casa
nu am incercat der la distante mai mari insa in casa am full peste tot, si pretul acceptabil 120 happy