| Cristi95 a întrebat:

Am avut de curand o problema cu un virus care mi-a afectat destul de mult PC-ul, decizia finala fiind sa imi schimb antivirusul. Am ales BitDefender 2010, totul bine si frumos l-am instalat mi-a gasit si unii virusi pe care i-a sters si acum vine marea problema, cand deschid sau cand vreau sa deschid BitDefender imi apare un mesaj (eroare):

"One or more ActiveX controls could not be displayed because either:
1) You current security settings prohibit running ActiveX controls on this page, or
2) You have bloked a publisger of one of the controls >>> As a result, the page might not display correctly."

dupa ce dau OK imi apare fereastra de BitDefender alba si cu butoane si texte lipsa si nu pot apasa pe nimic sad. Ati mai intalnit aceasta problema? Ma puteti ajuta?

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Hai sa -ti spun eu ce trebuie sa faci! (nu ai scapat de virusi)
Banuiesc ca iti apar si ferestre pop-up fara cererea ta, mesul nu merge cum trebuie... te legi degeaba de programe ...cum le incarci in pc cum se viruseaza adica activeaza Active X.
Descarca Malwarebyte anti malware de aici http://download.cnet.com/......04572.html

si apoi descarca Dr Web Cureit de aici http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en
sunt 2 programe care dezinfecteaza pc ul tau de diferiti virusi si troieni! deocamdata fa asta! o sa-ti trimit mesaj pas cu pas ce ai de facut!
iti trimit un filmulet ca sa iti dai seama cum functioneaza Malwarebyte si ce trebuie sa faci! http://itassistant.org/......lware.html
si aici ai un tutorial cu Dr Web Cureit http://www.videotutorial.ro/? p=3454
fi foarte atent si nu te grabii!
de preferat dezinfectia sa o faci in safe mode (atunci cand virusul e adormit si nu se poate misca) cum intri in safe mode?
inchizi pc-ul si dupa ce il deschizi dupa prima pagina care iti apare pe ecran(pana sa apara sigla windows)apesi tasta F8 in continuu(prin actiuni repetate) o sa-ti apara un ecran negru cu scris pe el alb si apoi cu sageata in jos de pe tastatura cobori la optiunea SAFE MODE si dai enter! O sa se deschida windows in safe mode(o sa arate deformat ecranul dar nu te speria) si apoi te duci la aplicatie si ai dai drumul la scanare!
la amandoua programele sa le faci update din baza lor de date! Succes! daca ai nelamuriri trimite mesaj!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ma bucur pentru tine! BY! BY! si alta data daca mai ai nevoie eu sunt aici!

| BrD a răspuns:

Reinstaleaza'l cu setarile implicite! Sau dezinstaleaza'l si i'ati un alt antivirus. Eu folosesc avira. E moca si n'am avut probleme.

Succes!

| claus a răspuns:

E un bitdefender crackuit. de aia nu merge cum trebuie. trebuie sa dai un ban ca sa ai bitdefender functional si care sa faca ceva.
descarca si tu antivirusuri free.
si hint, descarca filme porno direct, nu te mai uita la astea care ruleaza din siteuri. de acolo ai virusii.

| WeedOo a răspuns:

Pai eu folosesc avastu e foarte bun til recomand si tie

| Cristi95 explică:

Multumesc Mult neluL! A functionat daca mai are cineva aceasta problema sa urmeza pasii happy