| AnniaAKN a întrebat:

Am avut Norton Antivirus de la Telekom, mi-a instalat cineva alt Windows impreuna cu un antivirus de la Microsoft Security Essentials.
Care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

MSE e o castana Microsoft. in plus daca un ai licenta reala de Windows o sa-ti detecteze si asta.
dupa bitdefender, care e un antivirus excelent, Norton e cel mai bine cotat. bitdefender incetineste putin pc. de aceea eu am ales Norton. acum 10 ani Norton era un antivirus ce incetinea. in ziua de azi functioneaza bine. dintre cele mai prost cotate in internet, e cel pe care il folosesti acum.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

MSE fata de NA, fara indoiala. NA daca vrei sa se tirasca PC-ul de parca ar fi de doua ori mai slab.
@SilvianG e cu capul. Ia mai bine si vezi niste teste serioase si abia apoi hotaraste-te.

| K0sti a răspuns:

Security Essentials nu exista, e ca si inexistent!
http://www.epasystems.ro/......m-av-test/

| Lawliet14 a răspuns:

Norton e ok. Iti recomand AVG-ul si e gratis o perioada.

| SilvianG a răspuns:

Norton Security pentru minte este cel mai bun antivirus. Chiar dacă este contra-cost este cel mai bun antivirus pentru mine. Securizează bine calculatorul, te scapă de orice virus, chiar și hidden objects. Deci 100% Norton.