| Wenttmann a întrebat:

Am avut unitatea pc uda, am lăsat.o 30de minute la uscat dar se pare ca nu a fost de ajuns, am băgat.o in priza s-a facut o flama si am tras.o repede. Acum numai porneste deloc. Ce mi s-a ars la ea si cu cat o pot repara? Sau cum? Cat mai multe detalii va rog.

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ce detalii vrei? cine stie ce s-a ars in ea? o duci la service si iti spune acolo daca mai faci ceva cu ea.

| mihai69 a răspuns:

Probabil cam tot. Felicitări!
La reciclat cu el.

| K0sti a răspuns:

laughing Bun baiat! Bravo!

| RaduTN a răspuns:

Deschide unitatea, scoate toate piesele, stergele, lasa-le la uscat, dupa ce s-au uscat monteaza-le in PC si vezi daca merge, daca nu merge s-a ars sursa. O sursa costa in jur de 100-200 roni, ma refer la o sursa de calitate. Du-te cu unitatea la un service daca nu te pricepi la dezasamblare si asamblare.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
Se poare sa se fi ars :
-sursa
-placa video
-in cel mai rau caz, placa de baza.

Mai bine te duci la un service ca sa testeze ce e ars, sau poti face si tu asta acasa, daca ai o sursa functionala in plus sau o placa video in plus happy

| vioricavio a răspuns:

Probabil s a ars sursa, dar daca esti norocos s a ars si placa de baza. Ce poti face e sa o duci la un service sa verifice piesele poate au mai scapat cateva.

| Wenttmann explică:

Da nu se mai deschide deloc cand apas si express11 de ce lasi comentarii fara rost?

| ADMIN25 a răspuns:

Cum de ai udat unitatea?
ma rog, depinde acum nu se mai deschide deloc daca apesi pe buton?
sau se deschide dar nu apare nimic pe monitor?