| WeAreSmart a întrebat:

Am Bitdefender free antivirus si Comodo Firewall, stiti vreun program care scaneaza automat de virusi stikurile,
dvd-urile etc?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Orice antivirus scaneaza in timp real (daca este activat acel antivirus desigur) orice fisier care este activat (executat sau vizualizat). adica tu de exemplu sa zicem ca ai un virus pe o cheita intr-un folder X:\Kituri\setup.exe, tu cand ai bagat cheita s-ar putea sa nu scaneze nimic (de exemplu la kaspersky te intreaba daca vrei sa scanezi toata cheita) dar tu cand intri in folder-ul X:\Kituri imediat va scana fisierele din acel folder si va vedea ca este virusat fisier-ul si-l va bloca dupa care muta in carantina (sau sterge de tot depinde de antivirus).

| VestIntex a răspuns:

Iati ceva simplu, nu te complica cu astea noi deoarece sunt proaste si iti ingreuneaza pc-ul nu conteaza nici daca ai 16gb ram in pc ti-l ingreuneaza rau ia-ti AVG este un antivirus vechi si bun si scaneaza peste tot.