| justFORone a întrebat:

Am ca antivirul Avast si este functionabil, insa azi mi-a aparut de la Windows Security Center in rubrica "virus protection" OUT OF DATE si tot imi trimite advertismente precum computerul este expus riscurilor, dar antivirul imi arata ca functioneaza. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FreshDreams a răspuns:

Du-te la Control Panel, la sectiunea "Date, Time, Language and Regional Options" si da click.In fereastra deschisa, o sa ai jos doua iconite: una cu "Date and Time" si una cu "Regional and Language Options". Deschide "Date and Time" si o sa vezi ca iti va aparea o casuta cu data si ora.Schimba data cu o jumatate de an inapoi, sa zicem. Apoi da-i restart computerului, si vezi daca iti mai apare acel mesaj.(Si mie imi aparea ca va expira licenta in x zile, si am dat timpul inapoi cu cateva luni, si acum nu-mi mai apare). Succes!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca ti-a expirat licenta. Vezi ca poti descarca gratuit de pe idownload.ro, aceasta dupa ce l-ai dezinstalat pe care-l ai, din Uninstall. Succes!

| Aero a răspuns:

Este evident ce zice, draguta! OUT OF DATE nu-ti zice nimic? Trebuie sa-ti actualizezi antivirusul Avast(Update), trebuie sa-ti introduci adresa e-mail unde iti cere programul(pe registration/update ceva de genul asta, ori pe site-ul avast, ori direct din interfata programului(versiunea 5. 0) ca sa-ti dea o serie valabila pentru 1 an, pe care o introduci in campul ala unde iti cere avasttongue.
Cu siguranta varianta mea e cea mai buna. Din cate stiu, Avast se actualizeaza singur, daca nu o face, inseamna ca a expirat licenta(ori aia de 30 de zile, ori aia de 1 an).

| Aero a răspuns:

Tztztz...cat de bun e raspunsul castigator. unii nu e facuti pentru. astastraight faceCoolGirlN. Sanatate!

| sinblade27 a răspuns:

Ai avut trial 30 zile sau key piratat. se mai fac verificari si de producatori... cauta-ti un crack sau serial pentru el sau ia avg sau avira au cam aceleasi performante si sunt free

| pepe a răspuns:

Fă-i un update la antivirus şi după aceea o scanare completă.

| claudiea79 a răspuns:

Dezinsatalezi antivirusul apoi insalalezi antivirusul la loc. ti-a expirat 30 de zile de aceea face figuri. instaleaza-ti windowsul sa nu mai ai virusi. bafta

| vlad423 a răspuns:

Trebuie actualizat antivirusul!big grin WINDOWSUL nu are nimic... nu asculta unele raspunsuri rolling on the floor

| Dăă a răspuns:

Pai nu ma prea pricep in astea dar cred ca antivirusul acela nu iti scaneaza tot pc si de aia iti apare asa cel mai bine ar fi sa iti instalezi unul mai performant parerea mea nu ma luati la judecata am zis ca nu ma pricep oh go on

| 2l3xandra a răspuns:

Pai draga mea... e posibil ca antivirusul tau sa nu aiba licenta si sa fi expirat perioada de 30 de zile sau mai mult...asa ca dezinstaleaza`l si instaleaza altul sau acelasi; P

| Aura a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul, pentru ca si mie imi face la fel, si imi zice ca e o copie, si sa obtin originalul. Dar mergi la cineva cate se pricepe si sa ti-l faca calumea.